Kategoriler

Genel olarak sık sorulan bir karakter geliştirme sorusu olduğu için ve uzun zamandır blog’da yazı yazmadığımız için küçük bir yorum halinde bu duruma açıklık getirmek istedik.

Öncekle burada benim bu soruya vereceğim cevap karakteri kullanımınıza göre değişebilir


Bildiğiniz gibi şamanların her karakterin olduğu gibi 2 skill serisi seçeneği var. Ejderha Gücü skilleri her zaman için kutsama özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. İyileştirme ise HP yüklenme hızı ve atak skilleri ile daha çok kendine özgü bir skill serisidir.

Ejderha gücünde en önemli atak skillerinden birisi hem toplu saldırı özelliği hem de yüksek damage’i ile Ejderha kükremesidir. Bu skillin tek yakın saldırı skillidir. Bunun yanında yüklenme hızları diğer skillere oranla hızlı olan 2 tane daha saldırı skilli vardır. Ejderha Atışı ve Uçan Tılsım, Ejderha atışı nekadar yakın saldırı olarak da sayılabilse de nispeten uzaktaki hedefleri yakalayabildiği için uzak demekte fayda var. Bu durumda uzak karakter oyuncusu isenin ve mause kontrolünüz iyiyse saldırı açılarını iyi ayarlıyorsanız. Ejderha gücü şaman size göre.

İyileştirme şaman’da durumlar biraz değişik aslına bakılırsa, çoklu saldırı (vurucu) olarak Şimşek Çağırma skilli var. Eşit şartlarda bu skill Ejderha kükremesinden daha az damage veriyor. Şimşek Atma, ejder gücündeki Uçan tılsıma benzetilebilir ve eşit şartlarda daha fazla vurur ayrıca Uçan tılsım gibi çoklu saldırı sağlar. Buff sağlayan skilleri ise İyileştirme ve Yüksek Saldırı. Birisi HP yüklerken diğeri saldırı değerini arttırır. Özellikle saldırı değeri arttıran skillimiz Yüksek Saldırı İyileştirmeci şaman’ın saldırı açısından ejderha gücüne göre öne çıkıyor gibi görünüyor. Fakat verdiği saldırı değeri gerçekten düşük, Hava Kılıcı ile kıyaslanamayacak kadar…

Ejderha gücünün hızlı yüklenen 2 uzak saldırı skili olması, bir de vurucu hamle skili yani Ejderha kükremesi olması savaş sırasında atraksiyon bakımından İyileştirme’ye göre daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında yansıtma kritik gibi kutsama büyüleri ile de kendi gücünü arttırarak diğer karakterlere baskınlığını ortaya koyduğunu düşünüyorum.

Ejderha gücünün seçilmesi saydığım etkenlere göre daha mantıklı geliyor.

Ayrıca Şaman Klavuzlarımızı da okumanızı öneririz.

Bir önceki yazımız olan Şimşeğe ve Rüzgara Karşı Dayanıklılık Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde metin2 metin2 rüzgara karşı dayanıklılık ne işe yarar, metin2 metin2 şimşeğe karşı dayanıklılık ne işe yarar ve metin2 rüzgara karşı dayanıklılık hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorumlar

  1. caner dedi ki:

    valla ejderha gücü şaman iyi fakat bire birdede olsa toplu ws lerdede olsa adamlar ++ la geliyor sonuçta adamlar ++cı şaman kasıyor ve ejderha şamanı trolleniyor bu üzücü p skilli bir ejderha yardımını veya kutsamayı iyileştirmeci şamana verseniz toplu wslerde olsun bire bir olsun çok yararı olur düşünsenize kritikçi+iyileştirmeci gibi oluyor bu yüzden insanın kasası gelmiyor.fakat 1 e 1 deyken adamı ikna ederseniz (ki çogu reddeder sanki onların güçlü bedeninin yada hava kılıcını alabiliyormuşuz gibi) ozaman yol kadedersiniz bu yüzden tekrar düşünün derim ejderha yardımını kasarken 55 levelde olsa 120 levelde olsa adamlar ++sını alıp öyle geliyor sözün kısası kule önüne yada şehir basmaya iyileştirmeci açıp ++nızı alıp sürekli hasar veren bir şaman ++ kritik etkenti ile durdurulamaz olabiliyor iyileştirmeside toplu wslerde dayanıklılık atrrıyor pot+iyileştirme şehir bile dalsa gene yıkılmaz ondan tekrar düşünün derim

Yazıya Yorum Yazın

Not: Yazdığınız yorumlar bizim için gerçekten çok değerli. Yazdığınız yorumlarla bu yazıya katkıda bulunabilir ve aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.Son Yazılan Yazılar