Kategoriler

Hep pvp serverlerde bir kısır döngü olduğunu düşünmüşümdür savaşçı, sura ve şaman karakterleri arasında. Bunun sebebi de karakterlerin saldırı ve savunma özelliklerindeki uç noktaları.

Bedensel savaşçı : Çok yüksek düz saldırı – Savunması yok
Karabüyü sura : Yüksek büyü hasarı – Skilleri %li azaltma
Ejderha gücü şaman : Ortalama büyü hasarı – Düz vuruşları azaltma

Bu noktada şunu söyleyebiliriz ki;
Savaşçı düz vuruşları ile yüksek saldırı değerlerine çıkar ve karabüyünün savunması skill savunması olduğundan bedensel, karabüyüyü yener.
Ejderha gücü şamanın büyülü saldırı değeri çok yüksek olmadığından ve karabüyünün skill hasarını azalttığından karabüyü, ejderha gücü şamanı yener.
Ejderha gücü şaman düz vuruşları hem azaltıp hem de yüksek oranda rakibe de yansıttığı için ejderha gücü şaman, bedenseli yener.

Tabi çoğu arkadaş itiraz edecek olur mu ya karabüyü ikisini de yener diye. Fakat benim kast ettiğim şey bu 3 karakter sınıfının birbirini bu şekilde yenmesinin en olağan ve en kolay olduğuydu. Bu adresteki yazımızı okuyan metin2sozluk.com yazar ve okurları bilirler ki suraları yenmek bedenseller için birkaç küçük efsun değişikliğine bağlıdır.

Peki ninjalar bu döngüde nerede derseniz gerçekten ben de tam birşey söyleyemeyeceğim. Ninja bıçakçılar isterlerse yüksek beceri hasarlı bir çakram ya da %30 yarıinsanlı bir ruhsuz bıçağa olabilecek en iyi efsunlara ek olarak delici getirirler; karabüyülere ve bedensellere ya da olabilecek en iyi efsunlara ek olarak büyü hızı getirirler şamanlara ve gene bedensellere kafa tutarlar. Eğer ninjaları eklemem gerekseydi ninjalar şamanı ve bedenselli yener fakat karabüyüler için kolay lokmalardır. Çünkü düz vuruş hasarları büyülü silah sura ve bedensel savaşçıdan sonra 3. sıradadır ve bu karabüyüleri alt etmelerine yetmez. Ama daha çok düz vuruş ile bedenselleri, daha çok skille de şamanları yenmeleri daha kolaydır.

Yani sonuç olarak karabüyü sura en güçlü sınıftır. Şamanları, uzak dövüş ninjaları ve zihinsel savaşçıları kafadan yenebilecekleri söylenebilir. Bedensel savaşçı ve büyülü silah suralar ise onları zorlayabilecek sınıflardır ama mükemmel efsunlu olmayanların çoğu onları yenemez.

Bir önceki yazımız olan PvPde Şaman Açmak başlıklı makalemizde azrail sndığı, blod dot mts ve blog dot mt s hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorumlar

  1. Rasim dedi ki:

    En güçlü diye bir şey yok sebebine gelirsek b.silah sura karabüyüyü çözüp çok rahat keser eşit savunmalı iki karakteri deneyin b.silah bedenseli ve karabüyüy kesme şansı çok yüksek ve kesiyorda o yüzden en güçlü karabüyü denmez şamanlara gelirsek ejderha gücü şamanın bedensellere karşı bir baskınlığı var ama iyileştirmeci o kadar baskın bir karakter değil sebebine gelirsek + düz vuruş azaltacak bir skilinin olmaması ve 3 atak skillerinden hiç birisinin sektirememesi ama gel gelelim iyileştirmeci şamanda ws atarken taktik yaparsan b.silah bedenselin hiç şansı yok yüksek b.hızı ile ard ardına skil atan bir karakter ve güçlü beden savaşçısı ninja ve bedensele karşı baskın olup karabüyü sura ve iyileştirmeci şamana karşı zayıf kalıyor bunun sebebi iste güçlü bedenin yavaşlığı yani biraz daha açayım güçlü beden ws atarken skillerine güvenir ve karabüyüyü sadece skil ile kesmeye çalışır düz vuruşu pek etkili olmaz o sebeple eşit bir vs de güçlü beden karakteri bir kaç kritk getiremediği taktirde kesmesi çok zordur iyileştirmeci şamana gelirsek o karakter hızlıdır güçlü beden yavaş 7k ruh vurur 5 6 k iyileştirme basar ve yüksek b.hızı ile çok rahat kesecek bir karakterdir gelelim iyileştirmeci şaman ve karabüyüye bu ikisi arasında güç ayrımı yapmak çok zordur birisi 6 7 saniyede bir 5 6 k can basıyor diğeri karanlık koruması sayesinde neredeyse yarı yarıya damage düz atak düşürüyor ben merak ettiğimden dolayı eşit iyileştirmeci ve karabüyüyü vs de test ettim çok garip ama o vs bitmedi 0-0 da kaldı en güçlü karakter hiç birisi değil bir sıralama yaparsak (Güçlü beden bedensele bıçakçı ninjaya baskın, karabüyü güçlü bedene baskın, bedensel karabüyüye ninjaya baskın (saldırı hızından dolayı ninjayı yerden dahi kaldırmaz) ninja b.silaha baskın (ninja anti çözme gibidir hiç buf skili yok) b.silah bedensel, karabüyü, ejderha gücü şamana baskın, Ejderha gücü şamanı bedensel ve ninjaya karşı baskın (kutsama ve yansıtmadan ötürü) iyileştirmeci şaman karabüyü ile eş değer, bedensele çok olmasada baskınlığı var (Taktik yapılırsa aksi taktirde düz keser) en baskın olduğu karakter güçlü beden (Yavaş kalır) b.silah (çözmesi sadece hızını alır taktik yapılmazsa düz keser) Yani demek istediğim bir karaktere baskınken diğer karaktere zayıf olmak kaçınılmaz şuan tr şartlarında en avantajlı 2 karakter iyileştirmeci ve lycan pvp serverde eşit şartlarda durum karakterler arası denge tam olarak yukarıda belirttiğim gibidir. iyi günler

Yazıya Yorum Yazın

Not: Yazdığınız yorumlar bizim için gerçekten çok değerli. Yazdığınız yorumlarla bu yazıya katkıda bulunabilir ve aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.Son Yazılan Yazılar