Kategoriler

Yansıtma Şansı, rakibin bize verdiği zararın bir kısmının onun canınından azalması mantığı ile çalışır. Rakibin canı üzerimizdeki yansıtma %’si kadar azalacaktır.

A ve B vs yapıyor;
A karakterinin üzerinde %20 yansıtma var,
B karakteri 1000 vuruyor(düz vuruş),
A karakteri 1000 can kaybediyor
B karakteri 200 hp kaybediyor…

Yani alınan saldırıda herhangi bir değişiklik olmaksızın yalnızca rakibe kendi zararının belli bir miktarını yansıtmaya yarar. Her sınıf tarafından rakibe göre tercih edilebilir. Genelde çok düz vuruş yapan bedensel savaşçı, büyülü silah sura, bıçakçı ninja gibi karakterlere karşı en etkili şekilde kullanılabilir.

NOT: Rakibin verdiği hasar üzerinde de herhangi bir etkisi yoktur.

NOT2: Büyülü silahların büyülü zırh becerisiyle toplanır, yani beceri %40 yansıtma veriyor ve %10 da efsun varsa rakibe düz vuruşunun yarısı kadar hasar verilir.

Tüm efsunların işlevlerini öğrenmek için tıklayın
Bu efsunun hangi itemlere geldiğini öğrenmek için tıklayın


Bir önceki yazımız olan 7-24 Otomatik Kasma Programı (Win 7/ Win XP) başlıklı makalemizde çar kasma botu, Cixcocuk97 çar kasma botu ve Cixcocuk97 çar kasma programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

 1. fucckgamee dedi ki:

  Bu efsunun işlevini yanlış yazmışsınız. Metin2Wiki sitesinde ”Rakibin size yaptığı atağın, kendisine dönmesini sağlar. Rakip size vurması muhtemel hasarı, kendisi yer.” deniyor. Doğrusu bu mudur pek bilmem ama bizzat kendim denediğimde ise hiç işlevsiz olduğunu gördüm. Lütfen bu konuya bir aydınlık getirilsin.

 2. Doğukan dedi ki:

  Peki skill yerine geçer mi acaba örneğin karşıdaki bedensel bana 1000 hamle ile vurdu bendede %10 vücut darbelerini yansıtma var damageyi yediğimde onun canından gider mi ?

 3. burak dedi ki:

  merhabalar ben şunu merak ediyorum mesela adam düz vurduğu zaman kendi canındanda bir miktar gidiyor yansıtma olduğu için peki skil yeyenek kullandı diyelim ? kullandığı yetenekle verdiği hasar ona geri gidiyormu ?

 4. Güven dedi ki:

  Kardeşim şimdi ben pvp serverde ben surayım ve kalkanda çeviklik mi yapayım yansıtma mı bilemedim şaman ve surada çeviklik yaptım ancak savaşçı ve ninjada kararsız kaldım hangisini yapayım diye şimdi ninjalar için çeviklik yaparsam düz girer bana ancak ben karabüyü olduğum için skille hasar gerekiyor bana o yüzden çeviklik mi yapsam kararsız kaldım ve savaşçılar için ise şimdi oynadığım serverde bedensel yok denecek kadar az zihinsel çok aşırı var ve çeviklik mi yapsam diye düşündüm ancak şuda var kullandıkları silahlar genelde tek el yani kılıç sirius, runik ve dönüşümleri gibi sizin bi öneriniz olursa çok sevinirim sizce hangisi 2 sorumun yanıtını bekliyorum lütfen..

 5. Tayfun dedi ki:

  Hocam iyi günler. Pvp şaman oynuyorum. Büyü hızı ile destekledim sadece beceri atabilecek kadar büyü hızına sahibim. 2 sorum var
  1.Delici vuruş beceriye az veya çok tesir eder mi?
  2.Yazıları okudum ancak ciddi anlamda yansıtma buffunun kritiği düşürdüğünü inanmaya başlıyorum çok detaylı olarak denemedim ama %114 kritiğe sahip olmama rağmen duellolarda kritik gelince çok seviniyorum. O kadar ki nadir geliyor. Bi fikriniz var mı ?

Yazıya Yorum Yazın

Not: Yazdığınız yorumlar bizim için gerçekten çok değerli. Yazdığınız yorumlarla bu yazıya katkıda bulunabilir ve aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.Son Yazılan Yazılar