Kategoriler

Sersemletme, hem yaratık hem de gerçek oyuncu karakterleri bir süreliğine durdurmanıza ve becerilerini kullanılmaz hale getirmenizi sağlar. Bu süre içerisinde rakip saldırılarınızdan hasar alabilir ancak size herhangi bir zarar veremez.(yansıtma ve zehirleme gibi pasif etkiler dışında)

Özellikle 1e1 dövüşlerde oldukça büyük önem taşır. Ayrıca size göre güçlü yaratıklarda toplu halde kasılırken yaratıkların bir kısmını bir süre hareketsiz bıraktığınızdan size gelen saldırılar bir miktar azalır; ancak kesim süresi de buna bağlı olarak da artar.

Tüm efsunların işlevlerini öğrenmek için tıklayın
Bu efsunun hangi itemlere geldiğini öğrenmek için tıklayın


Bir önceki yazımız olan 7-24 Otomatik Kasma Programı (Win 7/ Win XP) başlıklı makalemizde çar kasma botu, Cixcocuk97 çar kasma botu ve Cixcocuk97 çar kasma programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

 1. ÖZHAN dedi ki:

  Sersemleme şansı kolye ve ayakkabıya getriyorum ben çok sersemliyorum acaba bu efsunun özelliği karakterin aleyhinemi sersemleme yazıo zaten sersemletme yazmıyor ne yapmalıyım

  • metin2sozluk dedi ki:

   Oyunda para verilerek alınan hiçbir efsunun oyuncunun alehine çalışamayacağı ve zaten efsunun rakibi sersemletmeye yaradığı bilinen birşey. Yani söylediğiniz durum söz konusu bile değildir. Rakibinizin sersemletme efsunu sizden daha yüksek olabilir ve daha sık düz vuruş yapıyor olabilir.

   İyi oyunlar.

   • Burak dedi ki:

    Merhabalar. Sanırım ortalama ve beceri hasarlarının ”-‘li” olduğu takdirde hasarı düşürdüğünü unuttunuz.

    İyi günler.

    • metin2sozluk dedi ki:

     Uyarı için teşekkürler ancak beceri ile ortalama aynı anda eksi olmadığından dolayı; artı olan değer silahın gösterdiği değerden daha yüksek hasar vermemize yarar.

     51 ortalamalı bir silahın yanındaki -17 becerinin oyuncu alehine olduğunu düşünmüyorum. Çünkü 30 ve 75 silahları zaten ortalama ve beceri hasarı geldiği için efsunlanan silahlardır ve bir değeri eksi olurken diğeri mutlaka daha çok yardımcı olacak derecede ve artı olur. Söylediğiniz şey yanlızca her ikisinin de eksi gelme gibi bir durumu olduğu takdirde geçerli olabilir.

     Yine de güzel bir nokta yakalamışsınız, iyi oyunlar.

 2. ÖZHAN dedi ki:

  Teşekkürler.

 3. kerem dedi ki:

  sa kardeşim büyülü silah surada sersemletme şansı yerine güç efsunu düz vuruşlarda yaradığı için kullanılması doğrumudur?

  • metin2sozluk dedi ki:

   Evet özellikle sersemliğe karşı bağışıklık efsununun sersemletme şansını engellediği pvplerde sersemletme şansı yerine güç gibi hem beceri hem de düz vuruşları arttıracak bir efsun daha çok iş görecektir.

   • EMRE dedi ki:

    Okçularda sersemletme şansı yerine delici getirsek olur mu hangisi daha iyidir ?

    • metin2sozluk dedi ki:

     İkisi de bir açıdan yararlı efsunlardır. Eğer serverda sersemliğe karşı bağışıklık %100 ve bugsuzsa getirmenin bir anlamı olmayacağından delici getirilmesi elbette daha iyi olacaktır.

     Ancak sersemlik, rakibi sersemletmenize engel olmuyorsa ya da kimi zaman bugda kalıyorsa okçu ninja için büyük bir avantaj oluşur. Çünkü bedensel, büyülü silah başta olmak üzere düz vuruş yapan karakterlere karşı okçu ninjalar çok açık bir hedeftir. Bu nedenle okçu ninjalar için daha az vuruş almak hayati önem taşır ve genelde bu durum okçu ninjaların “kaçarak dövüşmesine” neden olur.

     Yani aslında saldırı efsunu olarak getiren sersemletme şansı bizim daha az zarar almamıza ve daha az kaçtığımız için daha çok zarar vermemize neden olacaktır.

     İyi oyunlar.

 4. oğuz dedi ki:

  Hocam zihinselim pvp de herkesin sersem karşıtı kalkanı var ayakkabımıza sersemletme şansı yerine saldırı hızı getirsek daha iyi olmazmı

Yazıya Yorum Yazın

Not: Yazdığınız yorumlar bizim için gerçekten çok değerli. Yazdığınız yorumlarla bu yazıya katkıda bulunabilir ve aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.Son Yazılan Yazılar