Kategoriler

Delici Vuruş, en sade şekliyle rakibe, savunmasını etkisiz hale getirip vuruş yapmaktır. Normalde A rakibine vurulması gereken 1k iken 2.1k vurulabilir. Ancak farklı bir B rakibi için 2k vurmak gerekirken 2.6k vurula da bilir. Yani belli bir oranda arttırma yoktur; bu nedenle daima kritik vuruşla beraber kullanılmalı birinin diğerinden daha iyi çalıştığı rakiplere karşı avantaj yitilmemelidir.

NOT: Delici vuruş yanlızca düz vuruşlar için geçerli bir etkidir.

Tüm efsunların işlevlerini öğrenmek için tıklayın
Bu efsunun hangi itemlere geldiğini öğrenmek için tıklayın


Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

 1. later diyor ki:

  HACI BİN KİŞİDEN SEÇMA SAPAN ŞEYLER DUYDUM BUNLARDAN BİRİ BU :
  DELİCİNİN , ATEŞ HAYALETİNE ETKİSİ OLDUĞU SÖYLENİYOR DOĞRUMU ?

  • metin2sozluk diyor ki:

   Delici Vuruş tanımı gereği becerilere değil sadece düz vuruşlara gelir. Ateşe karşı dayanıklılık da bir saldırı beceri olduğuna göre delici vuruş ile herhangi bir etkileşime girmez.

 2. Emre diyor ki:

  Delici vuruş slotlara karşı işe yarar diyorlar. az önce kasılmalık +7 zehir alıcaktım. +4 canavar darbe sogutma ekli. delici vuruş olsa daha iyi olur dediler. slotlara karşı yaramıyor diye biliyorum deliciyi sonuçta savunmayı geçmek için kullanılıyor. slotlar bize kılıç savunması mı takıyorki.?

  • metin2sozluk diyor ki:

   Delici vuruş; vurulan yaratık veya oyuncununun savunmasını yok sayan bir fonksiyondur. Yani karşımızdaki savunma değeri yüksek bir oyuncu da olsa, metin taşı olsa da zararımız artacaktır.

   Bu durum savunması yüksek yaratıklar için de geçerlidir.
   Örneğin çoğu serverda adı “Tekerlek” metni olarak geçen metin aslında çok yüksek HP’sindan dolayı değil yüksek savunmasından dolayı kesilmesi zor bir metindir. Ancak yüksek delici vuruşla saldırdığımızda göreceğiz ki düz saldırımız ile delici vuruş gelen saldırımız arasında büyük bir fark oluşacaktır.

   Yani delici vuruşun “savunmayı yok sayması” durumu sadece kılıç, bıçak savunmalarını vs. değil, “savunma değerini” de kapsar.

 3. Hasan diyor ki:

  Mesela Okçusun Düz Vuruyorsun Yayınla Bu Deliciye Girer mi ?

 4. emirhan diyor ki:

  ben delici vuruşu test ettim.Bunun için biriyle anlaştım 2 tane silah hazırladım.birine delici koymadım birine koydum.ama diğer efsunları ellmedeim.Sadece deliciyi değiştirdim.yerine sersemletme koydum.ve fark etti.yüzde 15 de olsa etti.

Yazıya Yorum Yazın

Not: Yazdığınız yorumlar bizim için gerçekten çok değerli. Yazdığınız yorumlarla bu yazıya katkıda bulunabilir ve aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.