Kategoriler

Delici Vuruş, en sade şekliyle rakibe, savunmasını etkisiz hale getirip vuruş yapmaktır. Normalde A rakibine vurulması gereken 1k iken 2.1k vurulabilir. Ancak farklı bir B rakibi için 2k vurmak gerekirken 2.6k vurula da bilir. Yani belli bir oranda arttırma yoktur; bu nedenle daima kritik vuruşla beraber kullanılmalı birinin diğerinden daha iyi çalıştığı rakiplere karşı avantaj yitilmemelidir.

NOT: Delici vuruş yanlızca düz vuruşlar için geçerli bir etkidir.

Tüm efsunların işlevlerini öğrenmek için tıklayın
Bu efsunun hangi itemlere geldiğini öğrenmek için tıklayın


Bir önceki yazımız olan 7-24 Otomatik Kasma Programı (Win 7/ Win XP) başlıklı makalemizde çar kasma botu, Cixcocuk97 çar kasma botu ve Cixcocuk97 çar kasma programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

 1. later dedi ki:

  HACI BİN KİŞİDEN SEÇMA SAPAN ŞEYLER DUYDUM BUNLARDAN BİRİ BU :
  DELİCİNİN , ATEŞ HAYALETİNE ETKİSİ OLDUĞU SÖYLENİYOR DOĞRUMU ?

  • metin2sozluk dedi ki:

   Delici Vuruş tanımı gereği becerilere değil sadece düz vuruşlara gelir. Ateşe karşı dayanıklılık da bir saldırı beceri olduğuna göre delici vuruş ile herhangi bir etkileşime girmez.

 2. Emre dedi ki:

  Delici vuruş slotlara karşı işe yarar diyorlar. az önce kasılmalık +7 zehir alıcaktım. +4 canavar darbe sogutma ekli. delici vuruş olsa daha iyi olur dediler. slotlara karşı yaramıyor diye biliyorum deliciyi sonuçta savunmayı geçmek için kullanılıyor. slotlar bize kılıç savunması mı takıyorki.?

  • metin2sozluk dedi ki:

   Delici vuruş; vurulan yaratık veya oyuncununun savunmasını yok sayan bir fonksiyondur. Yani karşımızdaki savunma değeri yüksek bir oyuncu da olsa, metin taşı olsa da zararımız artacaktır.

   Bu durum savunması yüksek yaratıklar için de geçerlidir.
   Örneğin çoğu serverda adı “Tekerlek” metni olarak geçen metin aslında çok yüksek HP’sindan dolayı değil yüksek savunmasından dolayı kesilmesi zor bir metindir. Ancak yüksek delici vuruşla saldırdığımızda göreceğiz ki düz saldırımız ile delici vuruş gelen saldırımız arasında büyük bir fark oluşacaktır.

   Yani delici vuruşun “savunmayı yok sayması” durumu sadece kılıç, bıçak savunmalarını vs. değil, “savunma değerini” de kapsar.

 3. Hasan dedi ki:

  Mesela Okçusun Düz Vuruyorsun Yayınla Bu Deliciye Girer mi ?

 4. GameKinq dedi ki:

  Birşey Soracagım muho yapıcam’da güç çeviklik yarı krtik delici mi getireyim. ? yoksa güç canlılık yarı krtik delici mi. *

 5. emirhan dedi ki:

  ben delici vuruşu test ettim.Bunun için biriyle anlaştım 2 tane silah hazırladım.birine delici koymadım birine koydum.ama diğer efsunları ellmedeim.Sadece deliciyi değiştirdim.yerine sersemletme koydum.ve fark etti.yüzde 15 de olsa etti.

 6. furkan dedi ki:

  delici vuruş beceriyi atkliyor denedim suramda ateş hayaletini sadece 10 delici vrdı ve gzle görürlür bi delici değişimi mevcut

  • omertag dedi ki:

   furkan aga ne yanı demek ıstedııgn sey su mu

   delıcı sayesınde ates hayaletı daha mı cok vuruyor ?

 7. onur dedi ki:

  Delici vuruşla rakibin savunmasıda vuruşa eklenir diye bi iddia var doğru mu? Mesela düz vurşumuz 1000 olsun adamda ki savunma 800 olsun %60ta kılıç savunması olsun.Biz düz 400 vururuz bu adama ama delici geldiğinde 1000 mi vururuz yoksa 1800 mü?

  • Cem dedi ki:

   Evet Onur rakibin savunması vuruşa dahildir yani senin verdiğini örnekteki gibi kıyaslarsak 1000 damage puanı vurursun.

 8. AnuMon dedi ki:

  ARKADASLAR NE DİYE DÜZ VURUSTA İŞE YARAR DEMİŞSİNİZ SURANIN PARMAK DARBESİ SKİLİNDE DELİCİ VURUŞ ŞANSI VAR SKİLLERE YANSIR HAVA KILICINDA ATEŞ HAYALETİNDE HEPSİNDE YANSIR YANLIŞ KONUSUYORSUNUZ

 9. MERT ANIL dedi ki:

  Peki bir şey soracağım . Bazen skillerimizde 1k lık bir artış oluyor bu delici değilmidir? Bide şaman da sizce delici mi iyi gider canlılık mı? Mesela karsımda bir savaşçı var ?

 10. MERT dedi ki:

  E o zaman parmak darbesindeki delicinin ne anlamı kalıyor? Demekki skill de de delici vuruş çalışıyor.

Yazıya Yorum Yazın

Not: Yazdığınız yorumlar bizim için gerçekten çok değerli. Yazdığınız yorumlarla bu yazıya katkıda bulunabilir ve aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.Son Yazılan Yazılar