Kategoriler

Beden Karşısındaki Atakların Bloklanması, karşınızdaki rakibin (yaratık veya oyuncu) düz vuruşundan belli bir %’li oran ile kaçınma şansı verir. Yani üzerimizde %20 bloklama varsa karşımızdaki rakibin 100 düz vuruşunun 20 tanesinden hasarsız kurtulmak için şansımız var demektir.

NOT: Size yapılmak istenen hasarın bloklanması başarılı olursa kırmızı MISS, eğer yaptığınız saldırı bloklanırsa sarı MISS yazıları ile karşılaşırsınız.

Tüm efsunların işlevlerini öğrenmek için tıklayın
Bu efsunun hangi itemlere geldiğini öğrenmek için tıklayın


Bir önceki yazımız olan 7-24 Otomatik Kasma Programı (Win 7/ Win XP) başlıklı makalemizde çar kasma botu, Cixcocuk97 çar kasma botu ve Cixcocuk97 çar kasma programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

 1. emre dedi ki:

  ozaman %100 yaparsak her vuruştan kaçmış oluruz ama ben şamanla kutsamayla birlikte %100 oluyor ama her vuruşta miss vurmuyorlar

  • metin2sozluk dedi ki:

   Konudaki büyük yanlışınız şu ki; şamanların becerisi bloklama şansı vermez, alınan fiziksel hasarı düşürür. Beceri hasarı ve yaratıkların büyülü saldırılarına karşı etki etmez. Bu nedenle oyunda efsunlar ve diğer etkiler ile %100’e ulaşmak engellenmiştir.

 2. Yusuf dedi ki:

  Ben PVP de oynuyorum zihinsel savaşçı veya bedensel savaşçı düzeceğim.(Daha emin değilim sizce hangisini seçmeliyim?)

  4 Karaktere karşı da savunma düzmek istiyorum.Ama her sitede farklı şeyler deniliyor.Mesela birisi demiş ki suralara karşı canlılık(yaşam enerjisi) düzün.Bunu yapmalı mıyım veya bana yardımcı olun lütfen tam olarak bu 4 karakter tüm ekipmanlarda ayrı ayrı hangi efsunlar tam olarak oturur?Teşekkür ederim.:)

  • metin2sozluk dedi ki:

   Zihinsel savaşçılar yüksek hasarlara çıkabilen beceri ağırlıklı bir eğitimdir ancak karşılarında tam savunmalı bir rakip olunca okçu ninjalar gibi bir anda sönükleşirler. Ama bedenseller tam savunmalı bir rakiple karşılaşsa bile delici vuruş efsunu basarak her karaktere düz vuruşta %’li olarak savunulamama şansı kazanırlar. Yani ilk sorunuzun cevabı olarak “Eğer macera aramak istemiyorsanız doğrudan bedenseli tercih edin” derim.

   Tabi burda ikinci sorunun da cevabı ufaktan belli olmaya başladı. Zihinsel savaşçıların hem saldırı hem savunma becerileri türüne göre büyük veya küçük de olsa “yaşam enerjisi” tarafından güçlendirilebilir. Örneğin hem ruh vuruşu hem de güçlü bedenin etkileri yaşam enerjisi ile bir ölçüde artar. Bu artış güçlü bedende daha önemsenmesi gerekecek bir miktarda iken ruh vuruşunda güç veya çeviklikle kıyaslanamayacak kadar küçük bir düzeydedir.

   Bedensel için ise benzer bir durum söz konusu, her saldırı becerisi yaşam enerjisinden bir miktar etkilenir, hava kılıcı için yaşam enerjisi etkisizdir, öfke için ise hiçbir statü önemli değildir. Hal böyle olunca bedensel için daha çok hava kılıcını güçlendirip düz vuruşlarına odaklanmak daha doğru bir strateji gibi gözüküyor. Bu nedenle VIT-DEX-STR 90landığında gelen 90 yaşam enerjisi ile yetinilip efsunlarda güç ve çevikliğe ağırlık verilmelidir görüşündeyim.

   Bunun dışındaki efsunlar hakkında ayriyetten görüş belirtmeyeceğim. bedensel savaşçı kılavuzumuz(tıklayınız)‘da genel-lonca savaşı efsunlarının altında bulunan her karaktere karşı ayrı efsunların gösterildiği kısım yeterince yardımcı olacaktır.

 3. salih dedi ki:

  peki karabüyü surada ne işe yarar bu efsun ya da işe yarar mı?

  • metin2sozluk dedi ki:

   Elbette tüm karakterler kullanabilir. Bu efsun genelde bizim karakterimize değil rakibe bağlıdır. Eğer düz vuruşları sık kullanan bir rakibe karşı savaşıyorsak çok önemli bir efsun haline gelir.

 4. mehmet dedi ki:

  Teşekkür ederim peki bir sorum olucak beden karşısındaki atakların bloklanması efsunun adı değişti metin2 de yeni adı yakın dövüş saldırılarının bloklanması peki bu yakın dövüş bloklama efsunu okcu ninjaların düz ok atışlarınada etki eder mi ?

 5. oğuzhan dedi ki:

  Yakın dövüş saldırılarını bloklama efsunun adı. adı üstünde yakın dövüş okçu oto ataklarını etkilememesi lazım diye düşünüyorum

 6. umut dedi ki:

  abi ben acil bieşy sorucam bu efsun okçulara karşıda işe yaryıoymu hani onlar düz vurunca bunuda engelliyomu

 7. osman dedi ki:

  Nija oyuncusuyum kalkana bloklama yerine canlılık getiridğim zaman hp 500 artıyor sizce mantıklı mı

 8. Baturay dedi ki:

  Ben okçu ninjayim bir savaşçı var full ok savunması kasmış yatıramıyorum ne yapmaliyim ve kacamiyorumda vurunca yere düşürüyor lütfen yardım edin

 9. VelHasil dedi ki:

  Bu fiziksel hasarları bloklama şansı en fazla kaç olabiliyor oyunda kaçla sınırlanmış hani hareket hızı 200de sabit kalıyo ya sen 300 yapsanda onun gibi bi sıırı varmı.

Yazıya Yorum Yazın

Not: Yazdığınız yorumlar bizim için gerçekten çok değerli. Yazdığınız yorumlarla bu yazıya katkıda bulunabilir ve aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.Son Yazılan Yazılar