Kategoriler

Bazı oyunlarda 91. seviyeden sonra statü gelmez. Fakat yeni sınırların 127 ve 250 olarak yükseltilmesinden dolayı kimi serverlerde son seviyeye kadar statü gelmektedir. Hem klasik 91 statü dağılımı hem de son seviyeye kadar statü gelen serverlerde ninjalar (hem okçu hem bıçakçı) için dağılım şu şekildedir;

VIT: 90(120, 127..)
INT: geri kalan hepsi
STR: 90(120, 127..)
DEX: 90(120, 127..)

DEX ya da çeviklik, iyileştirmeci şamanların tüm saldırı yeteneklerine etki eden beceri yükselticidir. VIT becerilere katkı sağlamamakla beraber her karaktere olduğu gibi 1 puan için 40hp ve 1savunma verir. Uzak dövüş ya da daha yaygın ismi ile okçu ninjalar ilk iki 90’ını DEX ve VIT olarak seçmelidir. Son olarak STR 90lanmalı ve ardından kalanlar ise INT’e verilerek harcanmalıdır.

PvP serverler için statü dağılımı için bir sıralama vermek gerekirse DEX->VIT->STR->INT şeklinde gitmek doğru ve olur. Eğer başlangıçta verilen ve satıcıda satılan itemler yeterince savunma vermiyorsa eksiklik VIT takviyesiyle giderilebilir. DEX ve VIT’i sıra sıra 90ladıktan sonra STR’yi 90 yapın. Kalanları INT olarak değerlendirin.

TR’de ise dağılım DEX<->VIT->STR->INT şeklinde olmalıdır. İtemlerin ve karakterimizin itemlerinin niteliklerine göre dengeli bir şekilde VIT ve DEX arttırılmalıdır. Eğer daha önceden elimizde para veya güzel ninja itemleri yoksa tamamen DEX’e veya VIT’e yüklenmemiz halinde kasmakta çok sıkıntı çekeriz. Eğer sizin kasmanıza yardımcı biri varsa tamamen DEX ve ardından VIT 90lanabilir. Eğer tekseniz kesinlikle DEX ve VIT’i karakterinizi zora sokmayacak şekilde dağıtın. Atınızı zırhlayana kadar 2VIT 1DEX şeklinde gitmeniz daha iyi olacaktır. Eğer S.O(siyah ork, vadi ortasındaki kasma alanı) partilerine katılabiliyorsanız DEX’i 90layın ardından VIT 90 yapın. DEX ve VIT 90lanınca STR 90 yapılmalı ve INT ile tüm statüler dağıtılmış olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Okçu Ninja Statüleri Nasıl Verilmelidir? başlıklı makalemizde dex okçu ninja vit, dex uzak dövüş ninja vit ve en sağlam okçu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar

 1. özhan dedi ki:

  BİYOLOG GÖREVLERİNDE EPİC SURA GÖREVİNDE TERCİHE BAĞLI
  HP,SALDIRI,SAVUNMA VAR NİNJA İÇİN HANGİSİ EN UYGUN

  • metin2sozluk dedi ki:

   Bıçakçılar hiçbir savunma becerisine sahip olmadığından bence saldırı değerinden çok daha uzun süre dayanmasını sağlayacak savunma veya max hp’ye yönelmelidir. Bu tercihi yaparken de daha çok bedenseller, diğer bıçakçılar ve büyülü silahlara mı yoksa karabüyü ve şamanlara karşı mı daha çok zorlandığını göz önüne almalıdır.

   Eğer zorlanma karabüyü ve şamanları da içeriyorsa Max HP eğer sadece bedensel ve/veya bıçakçı ve/veya büyülü silahları içeriyorsa Savunma seçilmelidir.

   İyi oyunlar.

 2. Umut dedi ki:

  BİYOLOG GÖREVLERİNDE EPİC SURA GÖREVİNDE TERCİHE BAĞLI
  HP,SALDIRI,SAVUNMA VAR Sura karabüyü İÇİN HANGİSİ EN UYGUN

  Bütün karakterleri yazarsanız memnun olurum.
  Şimdiden Teşekürler.

 3. Ahmet dedi ki:

  Ben ninja bicakci efsunlarini aynen dediginiz gibi 1-1 olsun lonca savaslari icin olsun hepsini yaptim.
  Ama aklimi karistiran bi soru var.
  92. Biyolog gorevinde hp
  94. Biyologta’da str alirsam bana ne gibi faydasi ve zararlari olur gerekcesiyle aciklarsaniz sevinirim. Tessekurler simdiden.

  • gerek yok :D dedi ki:

   ninja ya str aldığınız zaman fazla fark ettirmez çünki zaten ninja str si fazla savunma alırsanız daha çok ayakta alır ve daha fazla skill atmış olursunuz

 4. Yasin dedi ki:

  Sa Ben ninja 40lvl Im bu zamana kadar hep str yaptim bisey olur mu

Yazıya Yorum Yazın

Not: Yazdığınız yorumlar bizim için gerçekten çok değerli. Yazdığınız yorumlarla bu yazıya katkıda bulunabilir ve aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.Son Yazılan Yazılar