Kategoriler

Merhabalar, metin2sozluk olarak gelen yeni itemleri tanıtacağımızı ve nasıl özelliklerinden en üst düzeyde yararlanabileğinizi hazırlayacağımız klavuzlar ile anlatacağımızı söylemiştik.


Metin2 Yeni Gelen İtemler ve Dönüşümleri için Tıklayın!

İtem Adı: Beş Element Kılıcı

Seviye: 87 Level

Kullanabilen karakter: Sadece Ninja

Saldırı Hızı: +%15 (Her Seviyesi için)

En Yüksek Saldırı: 431-451

İtem Nereden Elde edilebilir?
1. Jae-Seon Kim NPC’ne (Arındırma Paneli);
– +5 ve üzeri Ejderha Bıçağı
– 10 adet Bronz Kenet
– 10 adet Safir Oyma Bıçağı
– 100.000 Yang
verdiğinizde size 1 adet Beş Element Kılıcı üretebilir.

2. Karanlığın Sandığı’ndan çıkabilir.

3. Seon-Pyeong NPC’sine (Epik Sura amcamız.);
– +9 Ruhsuz Bıçak
– 3 adet Eskrim Broşürü
– 100 adet Enerji Parçası
– 2 adet Kutsama Kağıdı
– 5.000.000 Yang
verdiğinizde size bir adet Beş Element Kılıcı üretir.


Enerji Kristali

*Ayrıca İtem Seviye Arttırmak için çok fazla Enerji Kristali itemi gerektiriyor. Yaklaşık 500 – 600 tane, bu da itemin maliyetini arttırıyor.

İtem Yükseltme Tablosu;

Editör Notu: Adı her ne kadar Beş Element “Kılıcı” olsa da bu item bir bıçaktır. Bu önemli noktadan sonra şunu belirtmek istiyorum. Bu itemi eğer +5 ejderha bıçağından üretecekseniz kesinlikle kullanmayın, çünkü hem silahın kendi yarıinsan bonusu hem de yarıinsan efsunlu +9 bir ruhsuz kullanılması halinde silah tam anlamı ile işlev görecektir.

Bunun yanında canavarlara karşı güç efsunu olması bu silahı belki aynı zamanda kasmaya elverişli gösterebilir. Ancak dönüşerek kasmayı tercih eden bir ninja için Anka Yayı kullanmak çok daha yüksek saldırı hasarına sahip olması yönünden daha mantıklı bir seçimdir.

Bir önceki yazımız olan Anka Yayı - Yeni Yay başlıklı makalemizde metin2 anka yayı, metin2 anka yayı artı basma ve metin2 anka yayı hangi sandıktan çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorumlar

  1. yakuza dedi ki:

    dönüşümü ruhsuzla yapmak mı daha mantıklı ejderhayla mı? demek istediğim iki dönüşümün birbirinden farkı oluyor mu? teşekkürler.

Yazıya Yorum Yazın

Not: Yazdığınız yorumlar bizim için gerçekten çok değerli. Yazdığınız yorumlarla bu yazıya katkıda bulunabilir ve aklınıza takılan konularda soru sorabilirsiniz.Son Yazılan Yazılar